I Konferencja Zdrowie Kobiet

 • Tarnobrzeg - 25 Maja 2018 godzina 17:00
  Zdrowa, bo świadoma - Jak chronić zdrowie kobiety?
I Konferencja Zdrowie Kobiet

Podczas konferencji, eksperci różnych dziedzin medycyny przedstawią najbardziej aktualne problemy zdrowotne kobiet XXI wieku m.in: zdrowie intymne kobiet - rak piersi i szyjki macicy, choroby tarczycy, insulinooporność, choroby kręgosłupa. Poruszony zostanie również temat opieki nad pacjentką onkologiczną oraz zdrowego odżywiania - postępowanie dietetyczne oraz suplementacyjne.
 

Wśród Prelegentów m.in: 

 • lekarz endokrynolog Katarzyna Soboń - Baniecka
 • lekarz ginekolog - Małgorzata Wilk - Zębik
 • prezes fundacji "Kwiat Kobiecości" - Ida Karpińska
 • trener mentalny ( praca z pacjentem onkologicznym i nie tyko) - Konrad Mężyński
 • fizjoterapeuta - Karolina Stec
 • dietetyk - Daniel Chabzda

 

Pomysłodawca i prowadząca konferenecję:

Anna Majchrowska - właścicielka firmy doradczo-szkoleniowej Development Way, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Kobieta - Kobiecie, pomysłodawca projektu i prowadząca#SpotkaniaWyjątkowychKobiet,  trener rozwoju osobistego i kompetencji miękkich, coach, mentor, doradca Hr, kobieta dla której ważne są inne kobiety ich zdrowie i rozwój!

 

PRELEGENCI:

Ida Karpińska - w 2003 roku zachorowała na raka szyjki macicy, ale postanowiła walczyć i wygrała najtrudniejszą walkę o własne życie. Pozytywnym skutkiem ubocznym jej choroby jest powstanie Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości której jest Prezesem i założycielką. Organizacja wspiera kobiety w trakcie leczenia oraz prowadzi liczne akcje edukacyjne, aby uchronić je przed chorobami ginekologicznymi.

Daniel Chabzda - dietoterapeuta, psychodietetyk, masażysta, student Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Lublinie. Dietetyk z holistycznym i indywidualnym podejściem do każdego pacjenta. Poszukujący przyczyn problemu. Pomaga między innymi w leczeniu chorób dietozależnych, przez co zmniejsza dolegliwości chorobowe i wpływa na poprawę komfortu życia pacjenta. Prowadzi gabinet pod szyldem Talerz Pełen Zdrowia Dietetyk

Konrad Mężyński - Prezes Stowarzyszenie Dobro Powraca, trener mentalny, coach. Posiada ogromne doświadczenie w pracy z chorymi. Sam o sobie mówi:
od 20 lat pracuję z ludźmi, którzy potrzebują pomocy i nie potrafią poradzić sobie z problemami, stresem, lękiem czy strachem. Za najważniejszą szkołę w moim życiu uważam 12 lat pracy przy łóżku chorego. Pracowałem w szpitalach państwowych i prywatnych, hospicjach, domach opieki, domach starości, ośrodkach dla tzw. niepełnosprawnych i wielu innych tego typu placówkach w Polsce i za granicą. Rok czasu spędziłem pracując jako medyk w Armii Brytyjskiej i tam poznałem, czym jest coaching i holistyczne podejście do człowieka . W roku 2012 założyłem Stowarzyszenie "Dobro Powraca", w którym pracuję głównie z pacjentami onkologicznymi , kardiologicznymi i z innymi jednostkami chorobowymi. Pracuję również z seniorami, uczestnikami warsztatów terapii zajęciowej i wszystkimi, którzy sami nie radzą sobie w życiu. Towarzyszę ludziom w drodze do szczęścia, spełnienia i harmonii w życiu.

Katarzyna Soboń - Baniecka - Lekarz endokrynolog

Małgorzata Wilk - Zębik - Lekarz ginekolog

Karolina Stec - fizjoterapeuta

Edyta Kalandyk - Prezes Polskiego Stowarzyszenia Kobieta- Kobiecie, właścicielka firmy Kobiecy świat, pacjentka onkologiczna, zmaga się z chorobą Celiakia, którą zdiagnozowano u niej o 42 lata za późno.

 

PARTNERZY KONFERENCJI:

 1. Fundacja Więź Pokoleń
 2. Polskie Stowarzyszenie Kobieta Kobiecie
 3. Stowarzyszenie Dobro Powraca

 

SPONSORZY:

 1. Sygnaturka Agata Szczucińska
 2. LR Health & Beauty Systems Małgorzata Baniak 
 3. Sad Sandomierski
 4. Dworek Belweder Chmielów 
 5. Czekoladowa Chatka
 6. Idylla Studio Masażu